• Regulamin dyskoteki szkolnej

Regulamin dyskoteki szkolnej w Szkole Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Dopiewie

§ 1

1. Uczestnikami zabawy szkolnej (dyskoteki) są uczniowie z klas III-VI Szkoły Podstawowej w Dopiewie. Wyjątek mogą stanowić organizatorzy oprawy muzycznej.
          2. Czas trwania dyskoteki, nauczyciel – opiekun uzgadnia z dyrektorem szkoły.
          3. Dla zapewnienia bezpieczeństwa bawiących się podczas dyskoteki uczniów oraz zabezpieczenia obiektu szkolnego, opiekę na dyskotece powinno sprawować co najmniej trzech nauczycieli. Nauczycieli mogą wspierać rodzice (na prośbę nauczycieli).
          4. Na 7 dni przed dyskoteką nauczyciel-organizator uzgadnia termin i godziny dyskoteki z dyrektorem szkoły.
          5. Najpóźniej na 1 dzień przed dyskoteką uczniowie otrzymują pisemne zgody na udział w imprezie szkolnej (dyskotece) (załącznik nr 1). Podpisane przez rodziców/prawnych opiekunów zgody, uczniowie przynoszą na imprezę szkolną.
          6. Na dyskotekach klasowych uczniowie są odpowiedzialni za przygotowanie sprzętu grającego oraz odpowiedniej muzyki.
          7. Po zakończeniu dyskoteki uczniowie są zobowiązani do posprzątania śmieci oraz ustawienia krzeseł  i stolików na właściwe miejsca.
          8. W czasie dyskoteki zakazane są niebezpieczne zabawy oraz zachowania zagrażające zdrowiu uczestników imprezy (np. wchodzenie na krzesła, stoły, otwieranie okien itp.)
          9. Na zabawę uczniowi nie wolno przynosić wszelkich niepotrzebnych i niebezpiecznych przedmiotów (noże, butelki, kije itd.). Przedmioty wartościowe są wnoszone na własną odpowiedzialność.
          10. Uczniów obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, stosowania środków odurzających zarówno przed, jak i w trakcie imprezy szkolnej.
          11. W wypadku podejrzenia o posiadanie wymienionych w punktach 10 i 11 przedmiotów i środków niedozwolonych informuje się o tym fakcie rodziców lub policję. W tym przypadku rodzic jest zobowiązany zgłosić się niezwłocznie w szkole.
          12. W czasie dyskotek obowiązują wszelkie zasady dobrego zachowania oraz odpowiedniego stroju      i wyglądu, zgodnie z zasadami panującymi w szkole.
          13. Straty materialne (zawinione) powstałe  podczas dyskoteki pokrywane są przez sprawcę  (ucznia i jego rodziców).
          14. Uczniowie, którzy zostali ukarani przez wychowawców, opiekunów SU lub Dyrektora Szkoły zakazem uczestnictwa w dyskotece nie mogą brać udziału w szkolnych dyskotekach.
          15. Uczeń nie może opuszczać budynku szkoły w trakcie trwania imprezy.
          16. Z dyskotek i imprez szkolnych uczniowie są odbierani przez rodziców. Wyjątek stanowi wcześniejsze podpisanie zgody rodzica na samodzielny powrót dziecka do domu.
          17. W przypadku nieprzestrzegania postanowień niniejszego regulaminu opiekun ma prawo usunąć uczestnika dyskoteki z budynku szkoły ( dzwoniąc  po rodziców ucznia lub też w przypadku takiej konieczności po policję) lub zakończyć dyskotekę przed czasem.
          18. Rodzice i uczniowie zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem dyskotek szkolnych.

Zgoda rodziców/prawnych opiekunów

pobierz załącznik nr 1